»Ne potrebujemo dragih študij, ampak konkretne rešitve in zakon o dolgotrajni oskrbi, s katerim vlada že močno zamuja.«
»Vsi resursi so vpeti v to, da bomo takoj po uspešnem izidu referenduma v zakonodajno proceduro vložili rešitve, ki bodo omogočale, da s 1. 1. 2023 ne bo nihče ostal brez dolgotrajne oskrbe.«
»Ne sporoča, kako se bo dolgotrajna oskrba financirala, izvajanje prepušča trgu, kar pomeni nižanje standardov in slabša položaj upravičencev dolgotrajne oskrbe.«
»Predlog, ki je trenutno pred poslanci, pa je po njenih besedah 'okvir brez slike', saj v njem ni jasno določenih definicij, elementov, storitev, kdo bo kaj dobil in kakšni so roki.«
»Zakonu se zato, vsaj po moji oceni, obeta precej težka pot do uveljavitve. Slišimo že ene pozive k referendumu.«
»Smo kakšen mesec pred januarjem 2023, ko bi se morali pogovarjati, kako se bodo rešitve iz zakona, sprejetega pred letom dni, uveljavile, kako bodo ljudje dobili dodatne pravice.«
»Delodajalske organizacije zato predlagamo, da se v nadaljnjih postopkih financiranje izloči iz tega zakona in se ta del uredi v posebnem zakonu o financiranju dolgotrajne oskrbe.«
»Upravičeno lahko zaključimo, da smo uspeli narediti najbolj pomemben korak na socialnovarstvenem področju v državi doslej.«
»Oskrbo, ki jo trenutno osebe dobivajo v institucionalnem varstvu, jo bodo odslej lahko dobivali na domu. Storitev bo na neki način izenačena, torej ali v instituciji ali doma.«
»Na tem področju se je delalo skoraj 20 let, izdelani so bili trije pilotni projekti, več od tega pa ne.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju